sobota 5. září 2020

Chytrá hračka / Magnetická vkládačka pro nejmenší

Matýska přimět k nějaké aktivitě je poslední dobou nadlidský úkon. Pevně doufám, že je to úděl mladších sourozenců, že je matkou nabízené aktivity až tak neberou, ale spíš chtějí dělat přesně to, co starší brácha nebo ségra. To znamená chovat panenku anebo drnčet s angličákem po kolenou. Rozhodně na to potřebujeme klid, prázdný byt a dobrou náladu. Já ještě velké kafé v dosahu. A tak trpělivě vytahuju hračky a hry po dětech a zkouším, co ho zaujme na víc než tři minuty. Pro děti v rozmezí jeden až dva roky jsou obecně dost oblíbené vkládačky. Klárka na ně byla hrozně šikovná a vyloženě ji to bavilo, měla obrovskou vkládací farmu. Kubík už musel mít něco echt zajímavého, ale pak u toho taky vydržel. Matýsek to má na háku. Ale i tak má dvě - nutností jsou dopravní prostředky a pak má šikovnou magnetickou vkládačku Quercetti.
 

Vkládačka s oficiálním označením "smart puzzle" italského výrobce je k dostání v několika variantách - farma, džungle, dokonce i s motivy Medvídka Pů. Já jsem vybrala nejzákladnější verzi, na které jdou dobře učit barvy. Mám ráda hry/hračky, které nabízí víc možností využití. Tady si jednak dítě vkládáním trénuje jemnou motoriku a koordinaci oko-ruka, ale hračka může posloužit jako zajímavá pomůcka k rozpoznávání základních barev. A to probíhá přesně teď - kolem druhých narozenin.
 
 
 

 
Magnetická tabulka je oboustranná a poměrně velká. Dítě si ji může položit, ale jde i pohodlně držet v rukách. Jedna strana je s otvory, kam se vkládá celkem 12 tvarů. Do každého "chlívečku" jeden objekt. Malým dětem napomáhají právě barvy, které dominují danému tvaru, ale jsou zároveň sladěné s chlívečky. Druhá strana je také magnetická, ale namísto chlívečků je hladká s potiskem krajiny. Tady přichází na řadu dětská kreativita. Dítě umísťuje magnety, může s nimi pohybovat, starší mohou vyprávět příběhy. Třeba o tom, jak se chudák černý tučňák zatoulal do krajiny luk a rybníků :)
 


 
 
Deska je plastová. Poměrně robustní, s kulatými rohy, bezpečná i do auta. Jednotlivé magnety jsou vyrobené z tlusté pěnovky, jsou tedy měkké a malým prstíkům se s nimi krásně manipuluje. Ač mám moc ráda dřevo, tato varianta měkkých magnetů se mi moc líbí. Jen si musíte hlídat, aby je dítě nezačalo žumlat a okusovat, protože dřevo vydrží rozhodně víc. Na druhou stranu, když po vás někdo vzteklý hodí pěnový magnet, patrně to ani nezaregistrujete.
 
 
-
Tento článek vznikl díky dlouhodobé spolupráci s eshopem Kvalitní hračky.cz 

2 komentáře:

  1. Tak vám pěkně děkuju, Jani. �� Už mám objednáno, a rovnou dvakrát! �� Pro syna k narozeninám a kamarádovi k narozeninám. �� Jana

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jani, tak snad budete spokojená a chlapečci taky ♥

      Vymazat