úterý 19. listopadu 2019

Knihy pro děti / Lenčiny katastrofy + Deník & Giveaway

Přijde mi to jako včera, kdy jsem o graficky velice povedené, napůl komiksové knize o zábavné Lence psala poprvé. A už je tady pátý díl. I když u nás nejsou Lenčiny knihy z nakladatelství Bookmedia zatím úplně aktuální, vím, že je tady mnoho čtenářů, jejichž děti už jsou větší. A právě holčičky školou povinné jsou ideální cílovkou pro tuto knihu. Lenčiny katastrofy jsou velmi pěknou sérií, která by mohla třeba na Vánoce potěšit holky mezi 8 a 12 lety, toť můj odhad. Pátý fialový díl nese název Dnes nám hraje ropucha a želva. S pátým dílem navíc vyšla ještě jedna naprostá specialitka, kterou nadšeně přijmou všechny fanynky malé Lenky - kreativní Deník. A pokud se pročtete až na závěr tohoto článku, můžete si opět zasoutěžit.
 

Lenka je v páté třídě. Je divoká, je s ní sranda, má hlavu plnou ztřeštěných nápadů, děsně ji otravují dva mladší bráchové, rodiče jsou trochu divní, prožívá jedno dobrodružství za druhým. Příběh je veselý, ze života, proto děti tolik baví. Co baví hlavně mě, je grafické pojetí knihy. Tím, že kniha není psaná jako jeden souvislý text rozčleněný pouze na kapitoly, ale naopak je prokládán obrázky, komiksovými bublinami, poznámkami, rozličnými fonty, emotikony a zkrátka vším, co mají dnešní děti rády, si čtení v této knize oblíbí i ti, kteří klasické knížky moc nemusí. Pokud teda máte doma dítě, co knihám zrovna neholduje, a vy pořád dumáte, jak ho na četbu nalákat, zkuste Lenčiny katastrofy, měly by fungovat. Samozřejmě pokud sedne samotné téma. Některé knihy toto umí. A to je dar. Aby byl však čtenářský zážitek maximální, dítě by si v této knížce mělo číst samo, aby samo objevovalo všechny ty hravé detaily.
 
 
Deník je skvělý doplněk k již vydaným dílům. Může bavit i ty, kteří knihy o Lence neznají, lepší to samozřejmě bude jako nadstavba k nim. Deník je kreativní kniha, plná tvoření a dobrých nápadů. Je to návod pro děti, aby se naučily kreslit a psát knihy jako Lenka. A to vše velmi originálním stylem. V deníčku jsou tipy jak kreslit komiksové postavy, nebo třeba vytvořit plán domu. Malí výtvarníci poznají současná stylová písma, nebo si vyzkoušejí, jak se tvoří mapy - to se bude líbit Klárce, ta je mapová a labyrintová. Opět chválím za perfektní grafické zpracování, není to žádný sladký deníček, spíš deník pro opravdové rebelky a zlobilky.
  
♥ G I V E A W A Y ♥
 
 
Tento článek vznikl na základě dlouhodobé spolupráce s nakladatelstvím Bookmedia. Už na podzim jsme se dohodli, že jeden výtisk 5. dílu Lenčiných katastrof a jeden výtisk Deníku poletí i k jednomu z vás. Rozhodla jsem se, že vám soutěží zpříjemním právě předvánoční přípravy, tak tady je.
 
Pravidla:

1. Zůstaňte tady se mnou, za liky a sdílení na FB budu ráda ♥
2. Staňte se fanouškem Bookmedia na FB nebo IG a neutečou vám žádné novinky
3. Do komentáře tady na blogu mi napište, komu byste knihami o Lence udělali radost. Nechejte tu na sebe prosím email
4. Soutěžit můžete týden - do pondělí 25.11. do půlnoci, v úterý 26.11. vyberu jednoho z vás a knihy pošlu

 

20 komentářů:

 1. Knížka by určitě potěšila dcerku, které její super život "ztěžují" dva mladší bráškové. :-) Balunova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Radost by udělal neteři Domči ;-) PavlikovaRenata@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 3. Moje holky jsou na toto téma ještě malé, ale výhru bych věnovala neteři, která se Lence docela podobá. Také je divoká, je s ní legrace a její nápady nás občas všechny posadí pořádně na zadek :-D
  A hlavně umí na svůj věk moc hezky kreslit, takže takový deník s nápady, jak toto umění ještě zdokonalit by byl trefný dárek pro ni.
  klub.marketa@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 4. Hezký večer, určitě naší vnučce by se moc líbila. Michel.ova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 5. Svoji sestře Zuzance Hana hana.dlouha125@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Naší dceři Zuzce (8 let) by určitě pod stromečkem udělali velikou radost. subrtovakaterina@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 7. Dcera je na ne ne jeste mala mle neteři by udelala radost velikou eva.dozbabova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 8. Knížka by zcela jistě udělala radost mojí Adelce... myslim, že hlavní hrdinka se jí velmi podobá ������. venda.steinerova@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 10. Určitě dceři, i kdyby na ni měla počkat do příštích Vánoc:-)
  vero_nika@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Knihou o Lence, bych naší Lence, bezpochyby udělala ��
  rysovky@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. Myslím ze by ji ocenil můj syn. hankafb@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 13. Moji starší dceři, je těžké ji něčím zaujmout. witlucie@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 14. Dobrý den, knížka by potešila mojí 10 letou dceru,která má ráda knížky.
  mazmonika@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 15. Mam dve dcerky rebelky, tak.by knizky urcite docenily. Mame doma 1.dil Lenky a bavily jsme se u nej hrozne moc...Lucka lu.klozova@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 16. Knížkou bych udělala radost dětem i sobě. makaface@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 17. Knížku bych darovala mé neteři. Obě dvě jsme Lenky. 😉
  lencaklimova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 18. Kniha by se určitě líbila mé starší dceři. Myslím, že by se ztotožňovala s Lenkou ("rodiče jsou trochu divní", tak to si dcera určitě taky myslí :-) ) Janča Š. (helsis@seznam.cz)

  OdpovědětVymazat