čtvrtek 1. června 2017

Nejkouzelnější místo v Brně v dobré společnosti

Poslední květnový den jsme strávili v centru Brna na naprosto dokonalém "street festivalu". Myslím, že jsme se nadobro rozloučili s jarem a velice stylově přivítali léto. Až se trochu stydím, že jsem na tomto místě nebyla už dřív. Podle mě nenajdete přímo v Brně podobné místo, místo s takovou atmosférou. Jakoby jsem se ocitla v úplně jiném městě, v úplně jiném světě. Když mi Míša a Markéta z Mámami na jaro oznámily, že chystají floristický workshop, těšila jsem se. Nakonec se jim z malé naplánované akce vyloupla poměrně velká událost "Backyard Workshop Day" a já jim za to tleskám. A děkuju. Abych pro všechno to nadšení nezapomněla na to samotné místo. Jmenuje se Dvorek pod Petrovem. Tušila jsem, že to bude dobrý, ale opravdu mi to vyrazilo dech (a mimochodem jsem nebyla sama). Velká dřevěná brána, dlážděný dvorek, malá útulná kavárna, úžasná zahrada. Králík volně pobíhající. Pivoňky. To vše s výhledem na dominantu Brna. Petrov nám zvonil nad hlavami.


Měla jsem s sebou obě děti, protože Chlupáč je na služebce, takže to bylo místy dost náročné. Náročné proto, protože jsem chtěla mít dvě hodiny z celého dne vyhrazené jen pro sebe. Skromné a naivní přání nepoučitelné matky. Zarezervovala jsem si totiž místa na dvou workshopech - papírové tvoření na oslavy s Mámami a výroba ozdobného věnečku na hlavu s Kvítí z lesa. Kuba mi jak naschvál bojkotoval poobědové spaní a papírový workshop se tedy nesl v lehce nervózní atmosféře - nervózní samozřejmě z mé strany. Klára se nudila a Kuba mi únavou skákal po hlavě. Ale domů jsem si odnesla ňuňu přání s mými milovanými peříčky a ještě víc ňuňu věneček na hlavu. Cesta šalinou do Řečkovic mu dala co proto, takže teď si visí spokojeně na dveřích místo na mé hlavě - to by se ten blog panečku psal.Vypila jsem si dost netradiční kávu z Konga. Chvilku jsem si nerušeně poseděla vedle levandulového záhonu. Po dlouhé době jsem poslouchala moc příjemnou hudbu a nebyli to Včelí medvídci. Pochutnala jsem si na neskutečně dobrém brownies od Děvče u plotny. Povolila jsem dětem mlsat, jen aby byly všechny strany spokojené. Zařekla jsem se, že příště předám děti někomu jinému a užiju si workshop psaní s Krasopiskou. Po včerejším dalším klíštěti u Jakuba jsem zjistila, že mám silnou fóbii na tyto tvory a jsem dost paranoidní. Chvilku jsem zvažovala, jestli se z Medlánek nepřestěhujeme do centra. Sotva jsem dolezla domů, jak mě bolel celý člověk. Tím, že jsme dorazili domů v 8 večer, je asi všem jasné, jak mi to ti dva malí smraďoši dali sežrat. Už nikoho nezajímá, kvůli komu jsme vyjeli domů tak pozdě a kdo potřeboval za každou cenu vystoupit z kočárku cestou z šaliny, aby na sebe nalákal další klíšťata...
Bylo to taky místo příjemných setkání. Mohla jsem si zase popovídat s Míšou a Markétou, poznala jsem jejich všech šest dětí, potkala jsem se tady nečekaně s dvěma kamarádkami a po dlouhé době jsem se viděla i s Vendulou (Bejbyblog) a její Valentinkou. Holky si nakonec sedly a strávily spolu trochu času. Já s Vendulou to štěstí neměla, protože jsem drncala v kočárku Jakuba kolem Petrova, a stejně neúspěšně. Klasika. Že já jsem z toho furt nějaká zaskočená...Den v dobré společnosti. Výstižněji to napsat nedokážu. A dobrou!


Pokud rádi čtete můj blog, pokud tady hledáte inspiraci, pokud vám můj blog pomáhá v uklidnění sebe samých, pokud tady zaháníte nudu, pokud vyhlížíte nějaké soutěže, zkrátka pokud máte moje články rádi, budu velmi ráda, když mi dáte své hlasy i v druhém ročníku ankety MAMAblog roku! Minulý rok jste můj blog vynesli vysoko a budu vděčná za podporu i letos. Hlasovat můžete každý den až do 1.6. včetně. Každým svým hlasem zároveň dostáváte možnost vyhrát jednu z krásných cen.
 
 ♥♥♥ Děkuju vám! ♥♥♥

4 komentáře:

 1. To je moc fajn, když se povede takový den a taková akce. Uplně z tebe číší nadšení. Ale musím se smát Tvým poznámkám. Že tě zaskočí Kubovo nespaní atd... Já to mám uplně stejně a pak si vždycky říkám, že už nebudu počítat s žádným "pravidelným spánkem" abych třeba byla někdy příjemě zaskočena :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dášo, no jo, jak říkám, v některých věcech jsem fakt naivní. A navíc platí pravidlo: Když opravdu chceš a potřebuješ, aby dítě/děti spaly, tak za žádnou cenu neusnou. Matka podle mě vyzařuje nějaké nervózní pachové látky, které ono cítí :D

   Vymazat
 2. Myslím, že to nakonec předčilo očekávání. :-) Jsem moc ráda, že jste dorazili a užili si to! :-)

  OdpovědětVymazat