pondělí 9. března 2020

Hudba pro děti / Plachý host s Hynkem Vilémem & Giveaway

Hudbu složil, slova napsal. A nazpíval. Když se to všechno podaří šikovně skloubit, úspěch je zaručen. Hudba pro děti mi přijde jako dost složitá disciplína. Se třetím dítětem jsem už celkem otrávená, když po milionté zpívám Pec nám spadla. Sice neodmítám, ale rozhodně to ze mě leze s menším elánem než poprvé. Tuhle klasiku máme pořád v autě, doma už většinou saháme po něčem jiném. Ti dva už chtějí větší bigbít. A mám ohromnou radost, že jim ho můžu nabídnout. Před Vánocemi se u nás dokonale zabydlelo cédéčko kapely Plachý host s názvem "Dědem". A styl? Zhudebněné básničky proslulého Hynka Viléma, který děti tolik baví (a dospělí ho buďto dají anebo nedají :)). Po dvou měsících intenzivního poslechu si troufám říct, že ho Klára s Jakubem znají zpaměti. Sousedi taky.
 

Vzpomínáte, jak jsem tady v listopadu psala o Pejskovi, co ztratil trenýrky? O neslušných básničkách pro děti? Setkala jsem se s tolika pozitivními ohlasy. Proto jsem si jistá, že tohle vás taky zaujme. Dobré hudby pro děti, která není nudná a tuctová, není nikdy dost. Proto jsem toto cédéčko přijala s otevřenou náručí, čekala jsem doslova odvázaný dětský punk. S úvodní lehce tklivou melodií jsem se cítila zaskočená. Čekala jsem něco jiného, bude to opravdu tak dobré? Nepošlou mě s tím k šípku? Stačilo jedno kolo poslechu a dostalo se nám totálně pod kůži. Já a děti skáčeme nadšením. Zpíváme. Tančíme. Matěj křičí. Třepe se. Tančí. Hurá. Úspěch.
  
15 vtipných a důmyslně vystavených písniček v podání brněnské skupiny Plachý host zaujme. Jsem si jistá. Plachý host je bluesfolková akustická kapela, textům tak jde velmi dobře rozumět, nejsou nijak potlačeny samotnou divokou muzikou, což je pro děti rozhodně důležité. Je to líbivé, je to zábavné. Nás to doma moc baví. Máte někdo taky doma?
 
 
♥ G I V E A W A Y ♥  
 
Tento článek vznikl na základě dlouhodobé spolupráce s nakladatelstvím Books & Pipes. Jsem potěšená, že mohu jednu knížku s CD věnovat někomu z vás. Básničky a písničky dobrého pejska.
 
 
Pravidla:

1. Zůstaňte tady se mnou, za liky a sdílení na FB budu jen ráda
3. Do komentáře tady na blogu mi napište, jaké hudební cédéčko vaše děti opravdu baví. Nechejte tu na sebe prosím email
4. Soutěžit můžete týden - do pondělí 16.3. do půlnoci, v úterý 17.3. vyberu jednoho z vás

13 komentářů:

 1. CD Míši Růžičkové...nejvíce jsme ho ocenili při dlouhé cestě s dětmi autem na dovolenou :D. Email: splendidka@yahoo.de

  OdpovědětVymazat
 2. Fíha tralala a Tanculienka, Culinka
  gabrisova.maria@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 3. U nás frčí Mixle v piksle a Svěrák s Uhlířem :-) Diky za další tip! K.fleky@seznam

  OdpovědětVymazat
 4. Míša Růžičková a od Vánoc stále ještě koledy :)
  renata.kubinova88@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 5. U nás teď jedou písničky od dětského pěveckého sboru Paprsek Mladá Boleslav. Každý rok vydávají nové CD, jemuž předchází koncert. Na tyto koncerty už chodíme dobrých 5 let a vypadá to, že budeme v tradici pokračovat i s mladší dcerkou. Jedná se o dětské autorské texty k písním, takže jsou opravdu veselé a nápadité.
  paperilla@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 6. U nás frčí Fíha tralala, Smejko a Tanculienka a velice populární je CD kapely Mirai :) dvouletý syn hudbu miluje a navštěvuji s ním i tanečky - Hudební hrátky s děťátky :) petra.ferencikova@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 7. V autě Yellow sisters - Pojedeme na vodu (super i pro dospělé) a doma, když je chuť řádit - Štístko a Poupěnka, děti 5 a 3;-) katka.kafka@centrum.cz

  OdpovědětVymazat
 8. V naší hitparádě teď čestné první místo zabírá CD s klasickými dětskými písničkami.Teď si nejvíce zpíváme - Pec nám spadla.Jinak děti moc rády poslouchají na CD různé pohádky.
  email - dadydady1@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 9. Hrajeme si u maminky, Zpivejte s námi, Yellow Sisters, Miniopery a z nějakého důvodu má dcera ráda rock and roll (nikdo to doma neposlouchame ��) Hana hana.dlouha125@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Fiha Tralala, to u nás frčí ve velkém u obou dcer��
  Andruse15@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 11. U nás nejvíc frčí Pec nám spadla, ale už by to chtělo změnu.
  simona5r@seznam.cz

  OdpovědětVymazat
 12. U nás nejvic frčí Čulíka - obě CD už znají děti nazpaměť. Zkusím tedy i váš tip.

  OdpovědětVymazat
 13. Pardon, mobil si dělá co chce, samozřejmě to měla být CULINKA 😁😁😁

  OdpovědětVymazat