úterý 30. listopadu 2021

Mama tip / Jíme zdravě do 30 minut & Giveaway

Taky milujete recepty, ke kterým máte všechno doma a které jsou hotové šup šup? Kdo by ne. Musím říct, že všude hlásám, jak ráda vařím. A to jako doopravdy. Dokonce i ráda peču. Mé děti vyrůstají na čerstvé domácí poctivé stravě a buchtách. A průmyslově vyrobené čokoládě a gumových medvídcích. Budiž mi odpuštěno. Blbé je zavděčit se s jídlem všem. Ten nemá rád to, ta by nepozřela ono. Nejlíp je na tom Matěj, který s láskou sní skoro všechno, co uvařím, a jede i na mé oblíbené vegetariánské vlně typu cizrnové kuličky a brokolicové karbanátky. Ti dva starší ohrnují nos a zelenina je bere prakticky jen za syrova. Taky se musím přiznat, že mi často chybí inspirace a tak sklouzávám ke svým zajetým receptům, u kterých vím, že se po nich ti čtyři utlučou. Já ale moc ráda kuchařky. A nové recepty. A jiné recepty. Proto jsem už docela dávno propadla kuchařkám Jíme zdravě. Nějaké jsem vám tady už ukazovala, teď před Vánocemi se mohou hodit dvě - novinka Jíme zdravě o Vánocích a Jíme zdravě do 30 minut.


Brožovaná kuchařka Jíme zdravě do 30 minut obsahuje i přes svoji štíhlou linii neuvěřitelných 70 receptů, které připravíte vcukuletu. Je na první pohled útlá, proto se může klidně stát bezva parťákem na dovolenou. Díky svým jednoduchým a chutným receptům se hned zařadila mezi mé nejoblíbenější kamarádky v kuchyni a úžasně doplnila Jíme zdravě ze spíže, o které jsem psala loni.
Tohle chcete. Vařit rychle, lokálně a surovinově nenáročně. Ideálně aspoň trochu zdravě. Recepty jsou rozděleny do pěti celků - Dezerty a svačiny, Polévky, Hlavní jídla, Zamrazeno a Krabičkování. I když se jedná o svižné recepty, nejsou to žádné rychlokvašky, ale plnohodnotná jídla, která zasytí. Najdete tady jídla slaná i sladká, studená i teplá. Líbí se mi koncept 1 stránka přehledný recept, 1 stránka velké foto.
Podle kuchařky pečeme muffiny i brownies, mícháme pomazánky (které jím až na výjimky bohužel sama), super chutné jsou v knize polévky. Když potřebujeme uvařit rychle, vybíráme rádi z receptů na hlavní chody. Tato kuchařka má nekonečně velkou cílovou skupinu - pracovně vytížené lidi, kteří chtějí doma připravované jídlo, mámy, které se chtějí věnovat spíš dětem než sporáku, začínající kuchaře, kteří nechtějí být odrazeni zdlouhavými přípravami. Kuchařky Jíme zdravě mi sedí, mám je ráda a myslím, že s nimi nekončím. Ty Vánoce mě vyloženě lákají. 

♥ G I V E A W A Y ♥


Jsem moc ráda, že mohu nabídnout jeden výtisk této nápadité kuchařky i vám. Pojďte si před Vánocemi ještě zasoutěžit.

Pravidla soutěže:

1. Zůstaňte tady se mnou, za liky a sdílení na FB budu moc ráda
2. Dejte like Jíme zdravě na FB
3. Do komentáře tady na blogu mi napište, jaké je vaše nejoblíbenější vánoční cukroví (kromě bramborového salátu :)) Nechejte tady na sebe email!
4. Soutěžit můžete do neděle 5.12.2021 do půlnoci, v pondělí 6.12.2021 vyberu jednoho z vás, kterému kuchařku obratem zašlu

9 komentářů:

 1. Dalo mně to zabrat..ale asi burizonové kuličky, škeble a šáňo 😄 zdravím z rodné vísky 😊

  OdpovědětVymazat
 2. Jani díky za tip. Jíme zdravě znám,nějakou kuchařku od nich mám a tahle vypadá sympaticky. Kdo by nechtěl jist zdravě do půl hodiny? Určitě se po ji podívám...Teda když nevyhraju ����.
  Typicky vánoční cukroví mě moc nebere, ale třeba Raffaello kuličky miluju nebo mám od mamči výborný recept na marokánky. Z.

  OdpovědětVymazat
 3. Nejradši mám medvědí tlapky (pracny) od mojí maminky :)
  renata.kubinova88@gmail.com

  OdpovědětVymazat
 4. Nejoblíbenější cukroví jsou vanilkové rohlíčky....ač je nerada peču.

  OdpovědětVymazat
 5. Nejraději mám vanilkové rohlíčky od mamky :)

  OdpovědětVymazat
 6. vanilkové rohlíčky

  OdpovědětVymazat
 7. Mam nejradeji perníčky a vanilkove rohlicky. A mamka my vždycky ve vzduchotesne doze schovava linecke - to miluju, ale jen krupave a neslepovane :) rveronika (zavinac) volny.cz

  OdpovědětVymazat
 8. To vypadá dobře, určitě se po téhle kuchařce podívám. Já na vaření popravdě nemám moc čas kvůli náročné práci. Ale třeba bych díky ní mohla i začít konečně jist zdravě a tak jak si moje tělo zaslouží. Už jsem právě uvažovala i o této alternativě kvůli nedostatku času.

  OdpovědětVymazat