sobota 3. února 2018

Kam s dětmi v Brně / Dětský park s kavárnou Šaškárna

Poměrně dlouho jsme odolávali návštěvám dětských zábavních parků. Zlomilo se to letos na podzim - v Klářiných 4 letech, kdy i s Kubíkem dostali svoji první pozvánku na narozeninovou párty. Kamarádka Eliška oslavila šesté narozeniny v brněnské Šaškárně. Šaškárna je ráj dětí a konec konců i rodičů, neexistuje mnoho míst, kde si úplně v klidu vypiju kafé a dokonce přečtu pár kapitol knížky. Nefunguje nijak dlouho, ale za poměrně krátkou dobu si získala svoji dobrou pověst a je to místo, kam se hlavně během upršených dní vracím s dětma velice ráda.


Dobrá dostupnost
 
Šaškárnu najdete v Brně - Řečkovicích, na trase tramvaje č. 1 (ze zastávky Hudcova je to maximálně 5 minut pěšky). Herna se nachází ve velké "industriální" hale v obchodně-průmyslovém areálu s dostatečným počtem bezplatných parkovacích míst. Jen pokud jedete autem, příjezd směřujte z ulice Novoměstská (cestou potkáte spoustu navigačních cedulí).


Velkorysý prostor

Industriální prostory mám ráda. Vysoké stropy, všudypřítomná potrubí, průmyslové klimatizace, bílá barva, vzdušnost, strohost. I když je v Šaškárně plno, nezažíváte stísněný pocit, že se nemáte kam hnout. 600 metrů čtverečních pojme opravdu velké množství návštěvníků. Dobré uspořádání stolů, kdy si můžete vybrat místo podle toho, kde si vaše děti budou hrát. Na této velké ploše najdete důmyslný labyrint pro větší děti, dětský koutek pro batolata, elektronickou střelnici, motokárovou dráhu, bar, sociální zázemí a prostor pro převlečení.


 
Bezpečnost na prvním místě

Když jsme tady byli poprvé, Kubík měl čerstvé dva roky, Klárka čtyři. Myslela jsem, že se rozdělí, Kuba bude v dětském koutku objevovat hračky a Klárka si užije pohyb v labyrintu. Jak jsem se mýlila. Kuba zvládl labyrint s Klárou, poprvé jsem ho prolezla s ním, pro svůj vlastní klid. Chtěla jsem odhalit případná úskalí, problematické body, nedejbože skrytá nebezpečí. Když nebudu paranoidní, troufám si říct, že mi labyrint přišel super bezpečný i pro dvouleťáka. Všechno polstrované, zasíťované, schody s překryvem (aby nehrozilo, že dítě spadne z desátého schodu na zem). Nikdy nemůžete ale zapomínat na lidský faktor - cizí divoké dítě, vaše divoké dítě, únava, klouzavé ponožky (doporučuju s sebou capáčky).Kvalitní atrakce

Musím říct, že 115 m dlouhý labyrint baví i mě, vůbec se dětem nedivím, že trávily 90% času tady. Součástí labyrintu jsou dvě desetimetrové skluzavky, jeden tobogán, tunely, prolézačky, překážky. Pod tímto labyrintem je 60 metrů dlouhá dráha pro motokáry a odrážedla, tady děti musí být opatrné skrz rychle jedoucí puberťáky. Oddělený koutek s hračkami pro děti do 3 let s balonkovým bazénkem a malou skluzavkou.
Občerstvení

Do Šaškárny nesmíte nosit svoje jídlo a pití. I tak dětem vždycky a všude beru jejich termosky s vodou. Na místě jim můžete objednat nějakou domácí limču, džus nebo třeba Ovocňáka. Dospěláci mají na výběr z několika druhů káv a čajů, točenou Kofolu i základní alko. Přímo na místě připravují čerstvou pizzu, pannini anebo toasty, můžete tady zakoupit i ovocnou přesnídávku, ovocnou kapsičku nebo maso-zeleninový příkrm. Ke kávě zakousněte jeden z čerstvých dezertů.
Kavárna je sice bez obsluhy, ale v daném prostředí to vůbec není na škodu, objednáváte na baru na svůj čip, který dostanete, když přijdete. Co chválím ze všeho nejvíc, je velice příjemná obsluha. Holky mají za barem neskutečný frmol a zatím nikdy nedaly najevo, že by je to snad nebavilo. Tleskám a v českém prostředí oceňuju.


Za poplatek
 
Je jasné, že se zde platí vstupné, které je v rámci nabízených služeb přiměřené. Děti do dvou let mají vstup zdarma, starší dítě má časově neomezený vstup za 169,- Kč, dospělí zdarma, pokud utratí za občerstvení aspoň 89,- Kč.Přehledné zázemí

Čisté toalety a malá umývadla akorát pro děti, dětská prkýnka a nočníky, přebalovací pult jsou na dosah hrací plochy, což je super. Nemusí se jít přes žádnou chodbu, nikudy bokem, takže jsem se nebála pustit Klárku samotnou na záchod.

 
Výhody
 
 • Přehlednost prostoru a atrakcí
 • Bezpečnost hracích prvků
 • Bezbariérový přístup
 • Velký prostor
 • Příznivé ceny
 • Pohodlný čip na krk, kdy s sebou nemusíte pořád tahat peněženku, a zaplatíte všechno až při odchodu
 • Příjemná obsluha
 • Možnost narozeninových oslav, které vám připraví na klíč

Nevýhody
 
 • Otevřený prostor na odkládání bot, pokud s sebou mám drahé boty, bývám kapánek nervózní
 • Ocenila bych větší nabídku teplých jídel, denní menu, příp. polévku
 • Nafukovací balónek za 10,- u východu chce každé dítě :)


2 komentáře:

 1. Labyrint je výborný. I rok a půl staré dítě si v něm vyhraje. Samozřejmě lepší je, když tam leze s kamarádem. Co mě u labyrintu mrzí je absence "únikovových přístupů" resp. vstupů. Jak tam děti řádily, měla jsem zpočátku obavy, jak se k nim rychle dostanu, kdyby něco.

  Od častějších návštěv mě odrazuje cena. Přecejen dát teď přes 250 Kč za dvě hodiny hraní (já a dítě), je trochu dražší legrace. Kolikrát jsme si říkali, že bychom šli dvě spřátelené rodiny, ale oni jsou 3+2 a to už je pěkná pálka.

  Srovnání mám akorát s Lemurem, kde to taky nebylo špatný.

  Martina

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Martino, s těmi "úniky" máte pravdu, to mě nenapadlo, ale taky bych klidně jeden dva navíc ocenila. Rozhodně to není zábava na každý týden, to by se člověk nedoplatil. Já si ale tak trochu zvykla, že za kvalitní zábavu a dobré zázemí je potřeba si zaplatit. Když to člověk bere jako příležitostné zpestření programu, když je venku škaredě, myslím, že to jde. Tak se tam třeba někdy potkáme :)

   Vymazat